Érkezett egy komment a Mágia, Névmágia, Szómágia és Babanévmágia cikkhez....
mindenképpen teljes értékű helyet igényel :))
Szeretettel ajánlom :))
Névelemzés kicsit másképp
Már tizenéves koromban tudatosan figyeltem az emberek közötti hasonlóságokat. Láttam, hogy hasonló alkatú, öltözködésű emberek hasonló gondokkal küzdenek, hasonló célokat hajtanak. Észrevettem emellett azt is, hogy ugyanolyan, vagy hasonló nevű embereknél ugyanúgy fennállnak ezek az összefüggések.
Megfigyeléseimet érettebb fejjel összerendeztem, és már évtizedes múlttal alkalmazom a /testi/lelki/szellemi segítségnyújtásban, illetve a mindennapokban.
Röviden szeretném megosztani az általánosabb megfigyeléseket, de a mélyebb elemzéseket, a tévedések elkerülése érdekében alapozó, egyéb irányú tanulmányok elvégzése, illetve többéves tapasztalat nélkül ne erőltessük. Visszaigazolásainkban legyen kiemelt szerepe a független összefüggéseknek, „véletlenül” beérkezett információknak.
A családnév az alap. Életfeladatunk esszenciája rejlik benne. Rávilágít arra, hogy mi motivál minket, milyen hozott anyagból dolgozunk. A teremtés kezdetéhez kapcsol szüleink, őseink láncolata által. Gyakorlati vizsgálódásaimnál felismertem, hogy egy személy családnevének értelmezéséhez mindig figyelembe kell venni az ismerhető legrégebbi felmenők családneveit.
Mintha ezek lennének az elemek, vagy atomok, amelyekből összeáll az életfeladat szerkezete.
Gondoljunk arra, hogy a régiségben, illetve egyes természeti népeknél (még az írástudóknál is) milyen kiemelkedő volt tudni legalább hetedíziglen a felmenőket. Aki jobban belemélyedt az okok megismerésébe, előbb-utóbb el kell jusson addig, hogy nincs genetikai öröklődés, mert a géntérkép csak az átvett tulajdonságokról, személyiségcsírákból kihajtott hajlamokról tud beszélni, de a gondolat (és ebben az esetben az érzelmeket is vegyük ide) szintjéről indul minden tükröződés, abból építjük magunk köré a valóságunkat. Éppen ezért nincsenek öröklött betegségek, csak öröklött személyiségjegyek, életvezetés, gondolkodásmód, mely a szüleinkkel való kapcsolat függvényében hasonló, vagy akár épp ellentétes testi tüneteket produkálhat.
A keresztnév, utónév rávilágít, hogy milyen eszközöket kaptunk ehhez az életfeladathoz. A családnév a „Mit?”, míg az utónév a „Hogyan?” kérdésre válaszol (-hat). Minden olyan nyelv, nép, amely a családnevet hátulra helyezi, anyagelvű, és szükségképpen halálra ítélte magát, hiszen az „én”-t erősíti a „mi”-vel szemben. Előbbi meghatározásom szerint az eszközöket helyezi előtérbe, és akár szentesíteni is képes bármilyen cél eléréséhez. Nem véletlen, hogy a lelki gyakorlatai is mára üres rítusokká váltak.
Ezen felül, illetve jobb esetben felül (gyakran inkább mellett, helyett) a beceneveknek, felvett neveknek is kiemelt jelentősége van. Értékké egy életét tudatosan élő embernél válhat, aki elvégezve életfeladatát, új kihívásokat állít önmaga elé. A környezettel való kapcsolatát nagyon könnyi megérteni bárkinek, ha összevetjük kapott nevét a felvett nevével.
Írok a módszerről is néhány szót.
Első a megérzés. Ez nélkül, ehelyett semmilyen értelmezésnek nincs létjogosultsága.
Ezután jön a játék. Minden irányban, és minden nyelven megforgatom a név betűit, majd összevetve őket a megérzésemmel, megkeresem a közös nevezőt.
Most jön a „tudományosság”. Ritkán a betűk számértékét is vizsgálom, de általában a rováskép jelentését, funkcióját (tekintve, hogy régen ezt mágikus erőkódként használták).
A nyugati, okkult rendszerek betűértelmezését is figyelembe veszem, de mindig első helyen áll ősi nyelvünk bölcsessége.
Többet sajnos, nem írhatok, de egy bevállalós nevén keresztül (Nevén kereszt ül ) szívesen bemutatom az eredményt.
Áldás-OM
Málinger Zsolt Én-Ok
http://www.eredet.eoldal.hu/